Range Rover
Range Rover

Evoque Hamman Tunning

Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini Wallpaper

جگوار تایپ F مدل 2021

جگوار تایپ F مدل 2021 یک خودروی اسپرت شیک با تنوع موتور کافی و مصرف سوخت بهینه است.
نمای جلوی جگوار تایپ F مدل 2021

بررسی جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت

انواع موتورهای قدرتمند

هندلینگ متعادل

صندوق عقب جادار

 

جوانب منفی

فضای سرنشینان کم است

صفحه لمسی قدرت پاسخگویی کمی دارد

میزان پیش بینی اطمینان پایین

موارد جدید

ظاهر طراحی جدید

کلاستر آمپر دیجیتال بصورت استاندارد

تریم SVR دیگر متوقف شده است

https://khodrobarjonoob.ir/sport1

بررسی جگوار تایپ F مدل 2021

جگوار تایپ F مدل 2021 در انتهای کلاس خودروهای لوکس اسپرت قرار دارد. F-Type دارای فرمان پذیری ساده ، عملکرد قوی موتور و بسیاری از ویژگی های استاندارد است ، اما به دلیل تنگ بودن فضای داخلی و ضریب اطمینان پیش بینی شده پایین ، موجب شده تا امتیاز زیادی در این رده از دست بدهد و به پایین جدول نزول کند.

جوانب مثبت منفی جگوار تایپ F مدل 2021

انواع موتورهای قدرتمند

هندلینگ متعادل

صندوق عقب جادار

فضای سرنشینان کم است

صفحه لمسی قدرت پاسخگویی کمی دارد

میزان پیش بینی اطمینان پایین

موارد جدید برای سال 2021

ظاهر طراحی جدید

کلاستر آمپر دیجیتال بصورت استاندارد

تریم SVR دیگر متوقف شده است

رتبه بندی و تحقیق

رتبه شماره 14 برای جگوار بر اساس امتیاز آن در رده اتومبیل های لوکس اسپرت است. در حال حاضر نمره Jaguar F-Type 7.8  از 10 است که بر اساس ارزیابی 45 عنصر تحقیقاتی و داده ای ما با استفاده از منابع مختلف است.

جگوار تایپ F مدل 2021 یک خودروی اسپرت لوکس بسیار خوب است. F-Type در بدنه های کوپه و کروک به بازار عرضه می شود و دارای یک سری از موتورهای قدرتمند چهار ، شش و هشت سیلندر است. رانندگی با آن در مسیرهای پر پیچ و خم فوق العاده است و سیستم تعلیق پرقدرت آن موجب سواری راحت با آن را فراهم کرده است و موجب شده تا این خودرو را مطمئن و پا برجا نگه دارد. فضای بار کافی با توجه به استانداردهای اتومبیل های ورزشی وجود دارد و F-Type با ویژگی هایی مانند Apple CarPlay و هشدار برخورد به جلو ارائه می شود. همانطور که گفته شد ، F-Type دارای اشکالاتی مانند ضعف در سیستم اطلاعات سرگرمی با سرعت پاسخ گوی کم مواجه شده است ، فضای سرنشینان کم است و درجه اطمینان قابل پیش بینی زیر متوسط است.

صندلی های جگوار تایپ F مدل 2021
جگوار تایپ F مدل 2021

تفاوت جگوار تایپ F در مدل های2020 در برابر 2021 در چیست؟

جگوار به مدل F-Type به روزرسانی قابل توجهی برای سال 2021 داده است. F-Type اکنون از کاپوت و سپرهای جدید ، چراغ های جلوی LED باریک تر و یک صفحه آمپر کلاستر دیجیتال 12.3 اینچی بهره می برد. جگوار همچنین تعلیق F-Type را دوباره به خدمت گرفت و مدل SVR با عملکرد بالا را متوقف کرد. در سایر موارد، مدل 2021 از نظر مکانیکی شبیه مدل های F-Type 2020 و قدیمی تر است.

بررسی قیمت جگوار F-Type

قیمت جگوار F-Type مدل 2021 در حدود 61600 دلار است که تقریباً برای یک اتومبیل لوکس اسپرت قیمت متوسطی به شمار می رود. این قیمت برای مدل های V6 به 81800 دلار می رسد و برای مدل های V8 به 103200 دلار می رسد.

جگوار تایپ F مدل 2021 در مقابل سایر رقبا

جگوار F-Type در مقابل پورشه کیمن

پورشه کیمن کوپه یکی از بهترین خودروها در بخش خودروهای لوکس اسپرت است و در بسیاری از موارد F-Type را شکست می دهد. Cayman کنترل دقیق تری را ارائه می دهد و با گیربکس دنده ای در دسترس است ، چیزی که F-Type دیگر ارائه نمی دهد. کیمن همچنین دارای یک کابین جادار ، یک سیستم اطلاعات و سرگرمی با کاربرد آسان تر ، و یک قابلیت اطمینان پیش بینی شده بهتر را ارائه کرده است. قیمت های کیمن نیز در سطح پایین تری ارائه شده است. اگر به نسخه کروک علاقه مند هستید ، به پورشه بوکسر مراجعه کنید. اگرچه این یک پیروزی فوق العاده برای پورشه نیست اما جگوار دارای فضای بار بسیار جادار در این کلاس است.

جگوار F-Type در مقابل شورولت کوروت

شورلت کوروت به سادگی یک خودروی اسپرت برجسته است و برای اکثر خریداران خرید بهتری نسبت به F-Type است. کوروت دارای شتاب کم نظیری است ، همچنین دارای تعادل بهتری در هندلینگ و سواری است همچنین دارای یک طراحی داخلی با ظاهر چشم نواز است. از لحاظ قابلیت اطمینان پیش بینی شده از جگوار بالاتر است و استفاده از سیستم اطلاعات و سرگرمی آن نیز آسان تر است. بزرگترین نکته برجسته کوروت بدون شک قیمت آن است. قیمت این هیولای 490 اسب بخاری از 58900 دلار شروع می شود. این مبلغ 2700 دلار کمتر از جگوار تایپ F چهار سیلندر است. پس توصیه ما در این بخش انتخاب کوروت است.

نمای پشت جگوار تایپ F مدل 2021
جگوار تایپ F مدل 2021

بررسی عملکرد نوع: چهار ، شش ، یا هشت سیلندر جگوار تایپ F مدل 2021

جگوار تایپ F مدل 2021 با سه گزینه موتور در دسترس است: موتور چهار سیلندر توربوشارژ 296 اسب بخار ، موتور V6 مجهز به سوپرشارژر و 380 اسب بخار و موتور V8 مجهز به سوپرشارژر و 575 اسب بخار قدرت. همه این موتورها با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک جفت می شوند.

مدل چهار سیلندر – یا به زبان جگوار P300 – ممکن است به اندازه V6 یا V8 مطلوب به نظر نرسد ، اما اجازه ندهید که تعداد سیلندر شما را گول بزند. در دور کم میزان گشتاور زیادی تولید می کند و F-Type به راحتی با ان شتاب فوق العاده ای می گیرد. شتاب 0 تا 100 کیلومتر آن تنها 5.5 ثانیه طول می کشد. قدرت پاسخگویی به دریچه گاز نیز سریع است و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک آن به صورت کاملا روان و سریع عمل می کند. با استفاده از پدل شیفت می توانید دنده ها را به صورت دستی نیز تغییر دهید.

مدل V6 – یا P380 – دارای یک صدای اگزوز غرشگر و حتی یک واکنش صریح تر نیز می باشد ، اما شتاب آن به مراتب سریعتر از مدل چهار سیلندر نیست.  V6 می تواند در عرض پنج ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسد. از طرف دیگر ، V8 مانند پتک می کوبد. این جت می تواند F-Type R را فقط در 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برساند و لوله های اگزوز آن خروش مهیجی ایجاد می کنند.

بررسی موتور / عملکردهای جگوار تایپ F مدل 2021

موتور پایه: موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری توربو با قدرت 296 اسب بخار و گشتاور 295 پوند فوت ؛ از 61600 دلار (P300) شروع می شود.

موتورهای موجود:

موتور 3.0 لیتری سوپرشارژ V6 با 380 اسب بخار قدرت و 339 پوند فوت گشتاور ؛ از 81800 دلار (P380) شروع می شود.

موتور 5.0 لیتری سوپرشارژ V8 با 575 اسب بخار قدرت و 516 پوند فوت گشتاور. از 103200 دلار (F-Type R) شروع می شود.

سیستم تعلیق:  دیفرانسیل عقب (P300) ؛ چهار چرخ متحرک (P380 ، F-Type R)

گیربکس: هشت سرعته اتوماتیک.

بررسی میزان مصرف سوخت جگوار تایپ F مدل 2021

جگوار تایپ F مدل 2021 برای یک خودروی اسپرت لوکس از صرفه جویی مناسبی در مصرف سوخت برخوردار است. F-Type P300 در شهر 10.2 و در بزرگراه 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف می کند. F-Type P380 تخمین زده می شود 13/9 شهر / بزرگراه لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف کند، در حالی که F تایپ R در شهر/بزرگراه 14.7/9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف می کند.

بررسی سواری و هندلینگ جگوار تایپ F

جگوار F-Type با پویایی رانندگی اسپرت از ظاهر اتومبیل اسپرت خود پشتیبانی می کند. هنگام چرخش دور پیچ ، پایدار و مطمئن می باشد ، فرمان خوش دستی دارد که وزن را بخوبی تقسیم کرده و ترمزها قدرت توقف خوبی دارند. کیفیت سواری F-Type کمی خشک است ، بنابراین روی سنگ فرش های ناهموار انتظار کمی خشک بودن را از سیستم تعلیق داشته باشید. با این حال ، دست اندازها و فرو رفتگی های بزرگتر با راحتی مناسب رد می شوند.

مالی مدیا جگوار تایپ F مدل 2021
جگوار تایپ F مدل 2021

بررسی سیستم اطلاعات سرگرمی ، بلوتوث و ناوبری جگوار تایپ F مدل 2021

جگوار تایپ F مجهز به جدیدترین سیستم اطلاعات و سرگرمی Touch Pro این برند است. شامل صفحه نمایش لمسی 10 اینچی با گرافیک واضح است و با دکمه های فیزیکی کنترل های اصلی صدا و تهویه مطبوع را کنترل می کند و تنظیم این عملکردها هنگام رانندگی را نسبتاً آسان می کند. نکته منفی این است که بعضی از منوها گیج کننده هستند و صفحه نمایش اغلب به ورودی ها دیر پاسخ می دهد.

ویژگی های استاندارد اطلاعات و سرگرمی: صفحه نمایش لمسی 10 اینچی ، سیستم ناوبری ، Apple CarPlay ، Android Auto ، بلوتوث ، پورت USB ، رادیوی HD ، رادیو ماهواره ای و 10 بلندگو.

ویژگی های اطلاعات و سرگرمی موجود:

استریو 12 بلندگو.

ویژگی های استاندارد اضافی: یک صفحه آمپر دیجیتال 12.3 اینچی ، ورودی بدون کلید از راه دور ، استارت دکمه ای ، استارت از راه دور ، کنترل خودکار تهویه مطبوع.

سایر ویژگی های موجود: ورودی بدون کلید مجاورت ، بالابر برقی ، کنترل خودکار تهویه مطبوع دو کاناله و سانروف پانوراما.

قابلیت اطمینان F-Type

جگوار F-Type مدل 2021 دارای درجه اطمینان قابل پیش بینی ضعیف دو از پنج است.

ویژگی های ایمنی جگوار تایپ F مدل 2021

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

دوربین دنده عقب

سنسورهای پارک جلو و عقب

سیستم هشدار برخورد به جلو

ترمز اضطراری خودکار

سیستم کمکی نگهداری بین خطوط

سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی

سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

سیستم  نظارت بر نقاط کور

هشدار ترافیک در هنگام دنده عقب

سیستم کمکی پارک دوبل بدون نیاز به کنترل راننده

درباره خودرو بر جنوب

خودرو بر جنوب سایت مرجع در زمینه حمل و امداد خودرو انواع خودروهای سواری , پیکاپ , شاسی بلند است. که در زمینه حمل خودرو , امداد خودرو و خودرو بر مشغول به فعالیت می باشد. مجموعه خودرو بر جنوب در زمینه امداد خودرو , خودرو بر , جرثقیل خودرو بر , حمل خودرو , کفی خودرو بر فعالیت دارد.

نام خودرو :

جگوار تایپ F

مدل :

2021

موتور :

موتور 4 سیلندر خطی

قدرت موتور:

575

گنجایش موتور :

5000

نوع گیربکس:

automatic

مصرف ترکیبی :

12.8

مصرف جاده ای:

9.8
خودرو بر، خودروبر، یدک کش، کفی خودرو بر، کفی خودروبر

مطالب مرتبط