Range Rover
Range Rover

Evoque Hamman Tunning

Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini Wallpaper

دوج چلنجر ۲۰۲۱

دوج چلنجر 2021 یک خودروی اسپرت با موتور های پرقدرت و شتابی فوق العاده است.
سه رخ دوج چلنجر 2021

بررسی جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت

جوانب منفی

موارد جدید

https://khodrobarjonoob.ir/car7

بررسی اجماعلی دوج چلنجر ۲۰۲۱

دوج چلنجر ۲۰۲۱ به لطف موتور قوی ، فناوری کاربر پسند و فضای داخلی بسیار جادار ، در نیمه بالایی کلاس خودروهای اسپرت قرار دارد.

جوانب مثبت منفی دوج چلنجر ۲۰۲۱

مجموعه موتور های پرقدرت

ردیف دوم جادار

سیستم اطلاعات و سرگرمی کاربر پسند

صندوق عقب بزرگ برای این کلاس

قدرت موتور از ۳۰۵ تا ۷۹۷ اسب بخار

دیفرانسیل عقب و چهار چرخ متحرک

چابکی آن کمتر از رقبا است

کیفیت داخلی معمولی است

رتبه بندی و تحقیق

رتبه شماره ۳ دوج چلنجر ۲۰۲۱ بر اساس امتیاز آن در گروه اتومبیل های اسپرت است. در حال حاضر امتیاز دوج چلنجر ۷.۹ از ۱۰ است که بر اساس ارزیابی ما از ۷۸ مقاله تحقیقاتی و عناصر داده با استفاده از منابع مختلف بدست آمده است.

چلنجر یک ماشین اسپرت خوب است. چلنجر پرقدرت ترین موتور های درون بازار را دارد , با نوع تیون شده SRT که بیش از ۷۰۰ اسب بخار تولید می کنند. اما موتور V6 بصورت استاندارد نصب شده و بسیار منظم عمل می کند , اما دو موتور اپشنال V8 Hemi نیز برای تکمیل لیست موتور های پرقدرت در لیست دوج قرار دارند. دوج بهترین حالت را در پیمودن خط صاف دارد زیرا هندلینگ جالبی برای این ماشین عضلانی نتوانسته اند پیدا کنند که بتواند این همه شتاب را مهار کند.

هیچ اتومبیل دیگری در این کلاس به اندازه چلنجر فضای صندوق عقب یا صندلی عقب جادار ندارد که همچنین دارای یک سیستم اطلاعات و سرگرمی کاربر پسند نیز باشد. کیفیت وسایل داخل کابین عمدتا به تریم ماشین بستگی دارد.

تفاوت چلنجر ۲۰۲۰ در مقابل ۲۰۲۱ در چیست؟

مهمترین تغییر در چلنجر ۲۰۲۱ مربوط به مدل SRT Super Stock است که ۸۰۷ اسب بخار قدرت از موتور فوق العاده سوپر شارژر Hellcat خود بیرون می کشد. این تریم اواخر سال ۲۰۲۰ با تولید بسیار محدود معرفی شد ، اما برای سال ۲۰۲۱ به طور گسترده تری در دسترس خواهد بود. علاوه بر این ، دوج در دسترس بودن بسته Widebody را به نسخه های چلنجرR/T Scat Pack بیشتری گسترش می دهد.

نمای بغل دوج چلنجر 2021
دوج چلنجر ۲۰۲۱

قیمت دوج چلنجر چقدر است؟

قیمت پایه دوج چلنجر SXT از ۲۸۲۹۵ دلار شروع می شود که این مبلغ از قیمت پایه متوسط سایر ماشین های اسپرت بالاتر است.چلنجر GT با قیمت ۳۱۲۹۵ دلار به فروش می رسد. نسخه های چهار چرخ محرک هر دو مدل مذکور ۳۰۰۰ دلار اضافی هزینه دربر دارد. با ۳۴۹۹۵ دلار می توانید Challenger R / T مجهز به V8 را تهیه کنید.

تریم R / T با موتور قدرتمندتر V8 با قیمتی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار به فروش می رسد. چلنجرهای مدل های SRT ، شامل دو نوع Hellcat در محدوده قیمتی بین ۶۰ تا ۸۰ هزار دلار هستند.

دوج چلنجر در مقابل سایر رقبای هم رده

دوج چلنجر در مقابل فورد موستانگ

فورد موستانگ معمولاً بالاتر از چلنجر در رده بندی ما قرار می گیرد زیرا هندلینگ اسپرت تری را ارائه می دهد و رانندگی با آن شبیه به یک ماشین کوچکتر است و قابل کنترل تر است. موستانگ از یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ استاندارد استفاده می کند. البته موتور V8s تنفس طبیعی بخوبی موتور V8 مجهز به سوپرشارژر ۷۶۰ اسب بخاری عمل میکند که در Shelby GT500 است. دوج در ردیف دوم به نسبت به فورد جادارتر است و همچنین ویژگی های استاندارد تر و صندوق عقب بزرگتری را نیز ارائه می دهد. از طرف دیگر ، موستانگ از نظر کیفیت کابین دارای مزیت و قابلیت اطمینان پیش بینی شده تری است. انتخاب بین این دو به این بستگی دارد که آیا ویژگی های هندلینگ موستانگ یا جادار بودن چلنجر را ترجیح می دهید.

دوج چلنجر در مقابل شورولت کامارو

تنها مزیتی که شورولت کامارو بر دوج چلنجر دارد این است که در پیچ های محکم تر آماده شده است و در سبک بدنه سقف کروک نیز دارد. چلنجر مسلما در سرعت گزینه بهتری است. پیشرانه استاندارد کامارو یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژ دار است و حداکثر قدرت آن ۶۵۰ اسب بخار است که با آنچه در چلنجر است تفاوت قابل ملاحظه ای دارد. علاوه بر این ، صندلی عقب کامارو کوچک است ، فقط حدود ۹ فوت مکعب فضای صندوق عقب دارد و کمترین میزان قابلیت اطمینان پیش بینی شده را نیز کسب کرده است.

موتور دوج چلنجر 2021
دوج چلنجر ۲۰۲۱

بررسی عملکرد چلنجر

چندین سال است که ، دوج چلنجر یکی از قدرتمندترین موتورهای موجود در بازار را عرضه می کند. موتور V6 استاندارد به اندازه کافی پرقدرت است ، اما با داشتن حجم زیاد ماشین ، ممکن است کافی نباشد تا شما را با سرعت سریع وارد خط رقابت کند.

برای رضایت بیشتر ، می توانید به سایر موتورهای V8 مراجعه کنید. هر دو گزینه ۵.۷ لیتری و ۶.۴ لیتری Hemi شتاب نرم و قوی دارند. سپس موتور ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ وجود دارد که در سه تریم SRT وجود دارد. حتی کمترین فشار به دریچه گاز با قابلیت درگ ریس شما را مثل موشک به جلو پرتاب می کند.

بررسی انواع گزینه های عملکردی دوج چلنجر ۲۰۲۱:

موتور پایه: ۳.۶ لیتر V6 با ۳۰۳ اسب بخار قدرت و ۲۶۸ پوند فوت گشتاور ؛ قیمت پایه از ۲۸۲۹۵ دلار شروع می شود (استاندارد در SXT و GT).

موتورهای موجود:

موتور ۵.۷ لیتری Hemi V8 با ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۴۱۰ پوند فوت گشتاور ؛ قیمت پایه از ۳۴۹۹۵ دلار شروع می شود (استاندارد در R / T).

موتور ۶.۴ لیتری Hemi V8 با ۴۸۵ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ پوند فوت گشتاور ؛ (استاندارد در بسته R / T Scat).

موتور Hemi V8 سوپرشارژ ۶.۲ لیتری با قدرت ۷۱۷ اسب بخار و گشتاور ۶۵۶ پوند فوت ؛ (استاندارد در SRT Hellcat).

موتور ۶.۲ لیتری سوپرشارژ Hemi V8 با قدرت بالا با ۷۹۷ اسب بخار قدرت و ۷۰۷ پوند فوت گشتاور ؛ (استاندارد در SRT Hellcat Redeye).

موتور Hemi V8 پرقدرت ۶.۲ لیتری سوپرشارژ با قدرت ۸۰۷ اسب بخار و گشتاور ۷۰۷ پوند فوت ؛ (استاندارد در SRT Super Stock).

سیستم دیفرانسیل عقب بصورت استاندارد و همچنین سیستم چهار چرخ متحرک نیز موجود است.

بصورت استاندارد گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نصب شده است اما گیربکس دستی شش سرعته نیز موجود است.

بررسی میزان مصرف دوج چلنجر ۲۰۲۱

چلنجر ۲۰۲۱ با موتور استاندارد V6 ، دارای مصرف سوختی برابر با ۱۲.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه است. این ارقام تقریباً برای یک ماشین اسپرت V6 معمولی است. با موتور پایه و چهار چرخ متحرک آپشنال ، مصرف سوخت در شهر به ۱۳.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و در بزرگراه به ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر افزایش می یابد.

مدل های ۵.۸ لیتری V8 حداکثر ۱۴.۷/۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر / بزرگراه مصرف می کنند ، در حالی که مدل های ۶.۴ لیتری V8 حداکثر ۱۵.۷/۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر/بزرگراه مصرف می کنند. مدل های سوپرشارژ SRT بزرگترین مصرف کننده گان در این ردیف هستند که بسته به تریم بین  ۱۸ / ۱۱.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر/بزرگراه مصرف می کنند.

بررسی سواری و هندلینگ چلنجر

چلنجر به دلیل اندازه بزرگ ، چابکی رقبایش را ندارد. هنوز هم ، در گوشه ها نسبتاً خشک احساس می شود اما در سرعت بزرگراه بسیار پایدار است. کیفیت سواری خوبی را ارائه کرده است.

ناوبری دوج چلنجر 2021
دوج چلنجر ۲۰۲۱

دوج چلنجر چقدر سریع است؟

طبق گفته های دوج ، چلنجر SRT Super Stock جدید می تواند در عرض ۳.۲۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این باعث می شود سرعت آن از Hellcat Redeye و زمان صفر تا ۱۰۰ آن ۳.۴ ثانیه است نیز سریعتر باشد.

چلنجر Super Stock محدود به حداکثر سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت است. سرعت Hellcat Redeye حداکثر ۳۲۷ کیلومتر در ساعت است و سرعت SRT Hellcat با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت است.

مدل های رده بالای خودروهای اسپرت رقیب مانند فورد موستانگ GT500 و شورولت کامارو ZL1 در صفر تا ۱۰۰ حدود یک چهارم ثانیه کندتر از دوج هستند. با این حال ، چلنجرهای تریم پایین تر از نمونه های فورد و Chevy خود شتاب کمتری دارند.

آیا دوج چلنجر دارای چهار چرخ محرک است؟

چلنجر یکی از معدود خودروهای اسپرت است که با سیستم محرک چهار چرخ در دسترس است ، اگرچه این سیستم در خودروهای تریم SXT و GT با موتور پایه موجود است. رقبای دوج مانند موستانگ چرخ عقب و کامارو AWD را ارائه نمی دهند.

صندلی کودک چلنجر

مجموعا سه مجموعه اتصال دهنده LATCH برای صندلی های عقب وجود دارد.

کیفیت داخلی چلنجر

فضای داخلی چلنجر بسیار خاص و مدرن است. با این حال ، خطوط روی سطح وجود دارد که باعث می شود اتومبیل مجلل یا اسپرت تر به نظر برسد.

سیستم اطلاعات و سرگرمی ، بلوتوث و ناوبری

سیستم اطلاعات و سرگرمی Dodge’s Uconnect به عنوان یکی از کاربر پسند ترین و بصری ترین سیستم های موجود در بازار به طور مداوم مورد ستایش قرار می گیرد. در چلنجر ، یک صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی استاندارد است و یک صفحه لمسی ۸.۴ اینچی بصورت آپشنال موجود است. جستجو در منوهای صفحه لمسی و یافتن عملکردهای مورد نظر آسان است ، در حالی که تلفیق تلفن هوشمند Android Auto و Apple CarPlay درجه دیگری از آشنایی را به شما می افزایند.

ویژگی های اطلاعات و سرگرمی استاندارد: یک صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی ، بلوتوث ، Android Auto ، Apple CarPlay ، دو پورت USB و استریو شش بلندگو.

ویژگی های اطلاعات و سرگرمی موجود: صفحه نمایش لمسی ۸.۴ اینچی ، سیستم ناوبری ، رادیو ماهواره ای ، استریو ممتاز Alpine شش یا نه بلندگو و استریو صدای فراگیر Harman Kardon با ۱۸ بلندگو.

ویژگی های استاندارد اضافی: کنترل خودکار تهویه مطبوع دو کاناله و کی لس.

سایر ویژگی های موجود: سانروف ، استارت از راه دور.

قابلیت اطمینان Challenger

پیش بینی می شود که چلنجر ۲۰۲۱ از قابلیت اطمینان سه از پنج برخوردار باشد که تقریباً متوسط است.

ایمنی چلنجر

نتایج تست تصادف چلنجر

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها به دوج چلنجر ۲۰۲۱ امتیاز ایمنی کلی ۵ از پنج ستاره را داده است که در تست تصادف جلو چهار ستاره و در آزمون تصادف جانبی دارای چهار ستاره است.

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها به چلنجر ۲۰۲۱ بالاترین رتبه خوب در تست تصادف جانبی و آزمون همپوشانی متوسط در مقابل تصادف را داده است , همچنین دومین رتبه بالای قابل قبول در استحکام سقف و تکیه گاه های سر و تست صندلی ها را داده و رتبه دوم در کمترین رتبه حاشیه ای در آزمون جلو همپوشانی کوچک سمت راننده را کسب کرده است.

ایمنی چلنجر

نتایج تست تصادف چلنجر

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها به دوج چلنجر ۲۰۲۱ امتیاز ایمنی کلی ۵ از پنج ستاره را داده است که در تست تصادف جلو چهار ستاره و در آزمون تصادف جانبی دارای چهار ستاره است.

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها به چلنجر ۲۰۲۱ بالاترین رتبه خوب در تست تصادف جانبی و آزمون همپوشانی متوسط در مقابل تصادف را داده است , همچنین دومین رتبه بالای قابل قبول در استحکام سقف و تکیه گاه های سر و تست صندلی ها را داده و رتبه دوم در کمترین رتبه حاشیه ای در آزمون جلو همپوشانی کوچک سمت راننده را کسب کرده است.

ویژگی های ایمنی دوج چلنجر ۲۰۲۱

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

دوربین دنده عقب

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

کروز کنترل تطبیقی

چراغهای جلوی اتوماتیک

سنسور باران

سیستم نظارت بر نقاط کور

سیستم هشدار ترافیک در هنگام دنده عقب

هشدار برخورد به موانع در جلو

سنسورهای پارک عقب

دوج شارژر برادر دوقلوی دوج چلنجر است که با انواع تیپ های موتوری قوی تا حدود ۸۰۰ اسب بخار در مدل ۲۰۲۱ به بازار عرضه شده اند. مسلما از این غول های اسپرت انتظار مصرف سوخت بهینه را نباید داشت.

درباره ما

خودرو بر جنوب یک سایت در زمینه حمل و امداد خودرو انواع خودروهای سواری , پیکاپ , شاسی بلند است. که در زمینه حمل خودرو و امداد خودرو و خودرو بر مشغول به فعالیت می باشد. مجموعه خودرو بر جنوب در زمینه امداد خودرو , خودرو بر , جرثقیل خودرو بر , حمل خودرو , کفی خودرو بر فعالیت دارد.

نام خودرو :

دوج چلنجر

مدل :

2021

موتور :

موتور 4 سیلندر خطی

قدرت موتور:

807

گنجایش موتور :

6200

نوع گیربکس:

automatic

مصرف ترکیبی :

14.6

مصرف جاده ای:

11.2
خودرو بر، خودروبر، یدک کش، کفی خودرو بر، کفی خودروبر , دوج چلنجر 2021 , دوج چلنجر , دوج

مطالب مرتبط