Range Rover
Range Rover

Evoque Hamman Tunning

Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini Wallpaper

فورد ادج 2021

فورد ادج 2021 یک شاسی بلند خوب با قدرت و شتاب مناسب برای استفاده روزانه یا سفرهای بیرون شهری می باشد.
فورد ادج 2021

بررسی جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت

جوانب منفی

موارد جدید

بررسی اجمالی فورد ادج 2021

فورد ادج 2021 در میانه کلاس شاسی بلند های متوسط قرار دارد. ادج دارای صندلی های جادار ، عملکرد موتور پر قدرت و نمره ایمنی خوبی است ، اما کیفیت داخلی نامطبوع آن را در این بخش موجب کاهش رتبه آن در این کلاس شده است.

جوانب مثبت منفی

گزینه های متعدد موتور پرقدرت مجهز به توربوشارژ

بسیاری از ویژگی های ایمنی استاندارد

فضای داخلی بزرگ

مواد کابین Subpar

قدرت موتور 250 تا 335 اسب بخار

دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک

5 سرنشینه

دید ضعیف در عقب و کنار

موارد جدید برای سال 2021

سیستم اطلاعات و سرگرمی ارتقا یافته با صفحه نمایش لمسی 12 اینچی

تریم ST که گیربکس هفت سرعته را در آن اضافه کرده است

رتبه بندی و تحقیق

رتبه شماره 13 برای فورد ادج بر اساس امتیاز آن در گروه شاسی بلند های متوسط است. در حال حاضر فورد ادج دارای نمره 7.7 از 10 است که بر اساس ارزیابی ما از 46 مورد تحقیق و عناصر داده با استفاده از منابع مختلف است.

فورد ادج 2021 از نظر اکثر استانداردها یک شاسی بلند متوسط است. ادج دارای فضای داخلی پنج نفره جادار با سیستم اطلاعات و سرگرمی با کاربردی آسان است ، همچنین دارای بسیاری از ویژگی های ایمنی فعال و فضای مناسب جهت حمل بار است. رانندگی روز به روز راحت می شود و موتورهای توربوشارژر آن از شتاب و صرفه جویی در مصرف سوخت بالاتر از متوسط برخوردار هستند. رتبه بندی خوب ایمنی نیز اعتماد به نفس خوبی را ایجاد می کند.

تفاوت مدل 2020 در مقابل 2021 فورد ادج در چیست؟

چند تفاوت بین فورد ادج های 2020 و 2021 وجود دارد. برای مدل  2021 ، فورد یک صفحه نمایش لمسی 12 اینچی بسیار بزرگتر را جایگزین صفحه نمایش لمسی 8 اینچی قدیمی کرده است. این صفحه نمایش آخرین نرم افزار اطلاعات و سرگرمی SYNC 4 را اجرا می کند. در جای دیگر ، یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک جدید جایگزین هشت سرعته در تریم ST شده است.

فورد ادج چقدر هزینه دارد؟

قیمت پایه فورد ادج 2021 از 3150 دلار شروع می شود که تقریباً برای این کلاس یک قیمت متوسط است. این قیمت برای مدل  ST از 43100 دلار شروع می شود.

فورد ادج 2021 در مقابل سایر رقبای هم رده

فورد ادج در مقابل فورد اکسپلورر

فورد اکسپلورر یک شاسی بلند سایز متوسط سه ردیفه است و دقیقاً بالاتر از ادج در مجموعه شاسی بلند های این برند قرار دارد. مانند ادج ، اکسپلورر دارای موتورهای توربوشارژر قوی ، هندلینگ مرکب ، بسیاری از ویژگی های استاندارد فنی و ایمنی و یک سیستم اطلاعات و سرگرمی با کاربرد آسان است. اکسپلورر همچنین دارای برخی از اشکالات ادج می باشد ، مانند مواد کابین با کیفیت پایین است. در نهایت ، هیچ یک از این شاسی بلند ها انتخاب برتر در این کلاس نیستند. ادج کمی مقرون به صرفه تر است ، اما Explorer با توجه به چیدمان هفت صندلی ، فضای بزرگتر بار و ظرفیت یدک کشی 5600 پوند ، برای خانواده های پرجمعیت کاربردی تر است.

فورد ادج در مقابل فورد اسکیپ

فورد اسکیپ یک شاسی بلند جمع و جور دو ردیفه است. اما به اندازه فورد ادج فضای صندلی عقب یا فضای بار ندارد ، اما در اکثر موارد دیگر شاسی بلند پنج صندلی بهتر است. فورد اسکیپ با قیمت شروع 25000 دلار پایین تر است ، با این وجود بسیاری از ویژگی های ایمنی فورد ادج را ارائه می دهد. موتورهای توربوشارژ آن به طور قابل ملاحظه ای از مصرف سوخت بالاتری برخوردار هستند و رانندگی در آن چابک و سرگرم کننده تر است. در حالی که مواد کابین فورد اسکیپ فوق العاده نیستند ، اما به نظر می رسد آنها به روزتر از مواد فورد ادج هستند. ابتدا فورد اسکیپ را در نظر بگیرید.

نمای داخل فورد ادج 2021
فورد ادج 2021

بررسی فضای داخلی فورد ادج 2021

بررسی فضای بار فورد ادج

فورد ادج دارای 39.2 فوت مکعب فضای بار در پشت صندلی های عقب و 73.4 فوت مکعب با صندلی های تا شده است. این فضای کافی برای نگهداری جعبه های بزرگ یا حمل چمدان برای کل خانواده است. این ظرفیت بار تقریباً با سایر رقبا شاسی بلند دو ردیفه هم تراز است اما اکثر شاسی بلند های متوسط سه ردیف فضای بار بیشتری را فراهم می کنند.

فورد ادج صندلی چند نفر است؟

فورد ادج یک شاسی بلند های دو ردیفه با پنج صندلی است. صندلی های جلو دارای بالشتک مناسب و پشتیبانی مناسب هستند و دامنه تنظیمات صندلی و فرمان ، یافتن موقعیت رانندگی راحت را آسان می کند. فضای کافی برای جلو وجود دارد ، حتی برای سرنشینان بلندتر نیز در قسمت عقب نیز فضای کافی وجود دارد. صندلی های عقب می توانند به راحتی برای دو بزرگسال یا سه کودک مناسب باشند ، اگرچه بالشتک های صندلی کمی محکم هستند. ارتفاع مناسب ادج و همچنین جلوپنجره بزرگ آن امکان دید زیادی در جلو برای راننده و سرنشین جلو بهمراه می آورد اما ستون های ضخیم سقف شاسی بلند مانع دید در کنار و عقب می شوند.

مالتی مدیا فورد ادج 2021
فورد ادج 2021

سیستم اطلاعات و سرگرمی ادج ، بلوتوث و ناوبری فورد ادج 2021

فورد ادج با جدیدترین سیستم اطلاعات و سرگرمی SYNC 4 ارائه شده است که صفحه نمایش لمسی عظیم 12 اینچی به صورت عمودی نمایش داده می شود. این صفحه نمایش یک طرح ساده دارد ، به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد و با چند دکمه فیزیکی برای تنظیم رادیو و تنظیمات صدا تکمیل می شود. کنترل های تهویه مطبوع روی صفحه ممکن است کمی حواس راننده را پرت. حتی در این صورت ، سیستم SYNC فورد همچنان یکی از آسانترین موارد استفاده در بازار است.

ویژگی های استاندارد اطلاعات و سرگرمی: صفحه نمایش لمسی 12 اینچی ، Apple CarPlay ، Android Auto ، آمازون الکسا ، رادیو ماهواره ای ، استریو شش بلندگو ، بلوتوث ، چهار پورت USB و نقطه اتصال Wi-Fi.

ویژگی های سیستم اطلاعات و سرگرمی موجود: سیستم ناوبری ، شارژ دستگاه بی سیم و سیستم صوتی Bang & Olufsen با 12 بلندگو.

ویژگی های استاندارد اضافی: ورود بدون کلید از راه دور ، استارت دکمه ای ، و کنترل خودکار تهویه مطبوع دو منطقه ای.

سایر ویژگی های موجود: استارت از راه دور ، سانروف پانوراما و بالابر برقی بدون هندزفری.

موتور فورد ادج 2021

فورد ادج 2021 دارای دو گزینه موتور است. مدل های Edge SE ، SEL ، ST-Line و Titanium به موتور چهار سیلندر توربوشارژ 250 اسب بخار ، گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل جلو مجهز هستند. چهار چرخ متحرک اختیاری است. ادج ST دارای یک موتور V6 توئین توربو با قدرت 335 اسب بخار ، هفت سرعته اتوماتیک و چهار چرخ متحرک است.

موتور چهار سیلندر پایه برای رانندگی و انجام امور روزمره مناسب است. شتاب اولیه کمی کند است اما چون شاسی بلند است با شروع به حرکت این شتاب گیری با کمک توربوشارژها بهتر می شود. شتاب از صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن حدود 7.5 ثانیه طول می کشد. سیستم انتقال قدرت در بیشتر قسمتها به آرامی تغییر می کند ، اما بعضاً دنده را بخوبی و در زمان مناسب تغییر میدهد (تغییر سرعت سریع و به دنبال آن تعویض دنده بالا). ادج ST مجهز به V6 به طرز قابل توجهی سریعتر است ، خصوصاً در حین سرعت گیری. می تواند در مدت زمان حدود شش ثانیه از صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد.

نمای پشت فورد ادج 2021
فورد ادج 2021

بررسی میزان مصرف سوخت فورد ادج 2021

فورد ادج با موتور چهار سیلندر و دیفرانسیل جلو دارای نمره EPA در شهر 11.2 و در بزرگراه 8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر است که برای یک شاسی بلند سایز متوسط بهتر از متوسط سایر شاسی بلند ها در این رده است. انتخاب چهار چرخ متحرک این میزان را به 11.2/8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر شهر / بزرگراه می رساند. فورد ادج تریم ST دارای 12.4/9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر در ساعت است.

بررسی میزان قابلیت اطمینان فورد ادج 2021

آیا فورد ادج قابل اطمینان است؟

در حال حاضر فورد ادج 2021 دارای قابلیت اطمینان قابل پیش بینی نیست.

ویژگی های ایمنی فورد ادج 2021

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

دوربین دنده عقب

سنسورهای پارک عقب

سیستم هشدار برخورد به جلو

سیستم تشخیص عابر پیاده

ترمز اضطراری خودکار

سیستم هشدار خروج از خط

سیستم کمکی نگهداری بین خطوط

سیستم نظارت بر نقاط کور

هشدار ترافیک در هنگام دنده عقب

چراغهای جلوی خودکار

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

سنسورهای پارک جلو

دوربین جلو

کمک پارک بدون دست

چراغهای جلو تطبیقی

کروز کنترل تطبیقی

نام خودرو :

فورد ادج

مدل :

2021

موتور :

موتور 4 سیلندر خطی

قدرت موتور:

335

گنجایش موتور :

نوع گیربکس:

automatic

مصرف ترکیبی :

9.8

مصرف جاده ای:

8.4
خودرو بر، خودروبر، یدک کش، کفی خودرو بر، کفی خودروبر , فورد ادج 2021 , فورد ادج , فورد , فورد اج

مطالب مرتبط