Range Rover
Range Rover

Evoque Hamman Tunning

Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini Wallpaper

مزدا CX-3 مدل 2021

مزدا CX-3 مدل 2021 یکی از شاسی بلندهای شناخته شده و کم مصرف با شتاب و قدرت خوب به شمار می رود.
مزدا CX-3 مدل 2021

بررسی جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت

جوانب منفی

موارد جدید

بررسی مزدا CX-3 مدل 2021

مزدا CX-3 مدل 2021 یک کراس اوور چابک با شتاب سریع و مصرف سوخت خوب است ، اما به دلیل کمبود فضای سرنشین عقب و کم بودن فضای سرنشینان در نیمه پایینی رتبه بندی شاسی بلندهای  ساب کامپکت ما قرار می گیرد.

جوانب مثبت منفی

هندلینگ اسپرت

شتاب خوب

فضای داخلی بزرگ

لیست طولانی از ویژگی های استاندارد ایمنی

صندلی عقب راحت

قابلیت اطمینان پیش بینی شده آن کمتر از متوسط است

موتور در سرعت های بالای بزرگراه کمی ضعیف عمل میکند

فضای بار کوچک

قدرت موتور 148 اسب بخار

دیفرانسیل جلو / چهار چرخ متحرکت در دسترس است

پنج سرنشینه

رتبه بندی و تحقیق

رتبه شماره 9 مزدا CX-3 مدل 2021 بر اساس امتیاز آن در گروه شاسی بلند های ساب کامپکت است. در حال حاضر مزدا CX-3 دارای نمره 7.3 از 10 است که بر اساس ارزیابی 38 عنصر تحقیقاتی و داده ای ما با استفاده از منابع مختلف بدست است.

مزدا CX-3 یک شاسی بلند ساب کامپکت خوب است. این شاسی بلند کم مصرف Mazda با داشتن فرمان دقیق و شتاب سریع یکی از جذاب ترین سواری های کلاس را ارائه می دهد. CX-3 یک کابین مجلل با ابزار پیشرفته دارد و از یک سیستم اطلاعات و سرگرمی کاربر پسند کاملاً برخوردار است.

 

بررسی ارزش خرید مزدا CX-3 :

در هنگام خرید یک شاسی بلند ساب کامپکت یک گزینه قابل توجه مزدا CX-3 است ، به خصوص اگر اولویت خود را بر روی عملکرد بگذارید. در این پایه قیمتی CX-3 از بسیاری رقبا با قیمت کمتری شروع می شود و با لیست طولانی تری از ویژگی های استاندارد ایمنی فعال ، از جمله هشدار برخورد به جلو ، ترمز اضطراری خودکار ، و دید در شب با تشخیص عابر پیاده ارائه می شود. مزدا CX-3 همچنین دارای موضوعات فنی استاندارد مانند Apple CarPlay و Android Auto است.

تفاوت مدل های 2020 و 2021 مزدا CX-3 در چیست؟

تنها تغییر قابل توجهی که مزدا در CX-3 مدل 2021 ایجاد شده است ، ارتقا سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک استاندارد است که اکنون قابلیت تشخیص عابران پیاده در شب را دارد. همچنین ، چراغ های جلوی اتوماتیک CX-3 پیشرفت های چشمگیری داشته اند.

قیمت مزدا CX-3 چقدر است؟

مزدا CX-3 با قیمت 20،640 دلار آغاز می شود. این کمی کمتر از میانگین قیمت شروع رقبای موجود در این کلاس است. با افزودن سیستم چهار چرخ متحرک با نام تجاری i-Activ قیمت آن 22،040 دلار می رسد.

مزدا CX-3 مدل 2021
نمای بغل مزدا CX-3 مدل 2021

مزدا CX-3 در مقابل سایر رقبای همرده

مزدا CX-3 در مقابل هوندا HR-V

هوندا HR-V و CX-3 دوش به دوش هم در رده بندی شاسی بلند های ساب کامپکت ما قرار می گیرند. HR-V حجم بار بیشتری در کلاس خود دارد ، فضای کافی برای پا در هر دو ردیف و میزان مصرف سوخت عالی را فراهم می کند. هوندا هندلینگ کاملاً اسپرت را ارائه می دهد.

CX-3 اگرچه به اندازه HR-V بزرگ نیست ، اما مصرف سوخت بسیار خوبی را نیز فراهم می کند و با چابکی بسیار بیشتری حرکت می کند. مزدا همچنین دارای لیست طولانی تری از ویژگی های استاندارد فنی و ایمنی است که شامل Apple CarPlay ، Android Auto ، نظارت بر نقاط کور ، ترمز اضطراری خودکار و کنترل کروز تطبیقی است. هر دو کراس اوور کوچک دارای موتورهای ضعیف و قیمت شروع مشابه هستند ، بنابراین تصمیم گیری بین آنها احتمالاً به اولویت دهی به عملکرد آنها می باشد.

مزدا CX-3 در مقابل مزدا CX-30

مزدا CX-30 و CX-3 مانند پسر عموهای هم در یک کلاس و در یک مدرسه هستند. آنها بهم دیگر بسیار شبیه هستند. هر دوی آن ها فضای داخلی لوکس را ارائه می دهند. با این حال ، تفاوت های مهمی وجود دارد. CX-30 در چند قسمت از CX-3 متفاوت است مانند فضای پای سرنشینان در صندلی عقب ، قدرت موتور (186 اسب بخار در مقابل 148 اسب بخار) و قابلیت اطمینان پیش بینی شده. از طرف دیگر ، CX-3 که کمی ارزان تر است ، دارای ویژگی های استاندارد بیشتری از جمله کنترل خودکار تهویه مطبوع ، Android Auto و Apple CarPlay است. بین این دو شاسی بلند ما مزدا CX-30 به شما پیشنهاد می کنیم که شناخته شده تر و منظم تر نیز می باشد.

فضای بار CX-3

CX-3 دارای فضای حمل بار 17.8 فوت مکعب در پشت صندلی های ردیف دوم و 42.7 فوت مکعب با صندلی های عقب صاف تا شده است. این ارقام در مقایسه با سایر رقبای شاسی بلند بزرگ  مانند Honda HR-V و Kia Soul کم رنگ به نظر می رسد.

مزدا CX-3 مدل 2021
فضای داخ مزدا CX-3 مدل 2021

کیفیت داخلی CX-3

فضای داخلی مزدا با ظاهری لوکس و مدرن آراسته شده است. کیفیت ساخت داخل کابین فوق العاده است و از وسایل پیشرفته با بسیاری از نقاط تماس نرم برخوردار است.

سیستم اطلاعات و سرگرمی ، بلوتوث و ناوبری CX-3

CX-3 از سیستم اطلاعات و سرگرمی Mazda Connect بهره می برد. رابط کاربری کاربر پسندی دارد ، اما برخی از عملکردها ممکن است به چندین مرحله نیاز داشته باشند. می توانید سیستم را با استفاده از صفحه نمایش لمسی یا یک دکمه چرخشی واقع در کنسول مرکزی سیستم را کنترل کنید.

ویژگی های استاندارد اطلاعات و سرگرمی: صفحه نمایش لمسی 7 اینچی ، بلوتوث ، Apple CarPlay ، Android Auto ، استریو شش بلندگو ، تشخیص صدا و پورت USB.

ویژگی های استاندارد اضافی: کنترل خودکار تهویه مطبوع.

سایر ویژگی های موجود: آینه دید عقب  و نورپردازی و روشنایی محیط داخلی.

مزدا CX-3 مدل 2021
موتور مزدا CX-3 مدل 2021

موتور مزدا CX-3

مزدا CX-3 به صورت استاندارد با موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری 148 اسب بخاری همراه با گیربکس شش سرعته اتوماتیک ارائه می شود. CX-3 اگرچه خیلی قدرتمند نیست ، اما بدون هیچ زحمتی زیاد می تواند سرعت خود را بالا ببرد. با این حال ، در هنگام سبقت از سایر خودروهای دیگر در آزادراه به کمی قدرت بیشتر احتیاج دارد و در اثر فشار زیاد در هنگام سرعت گیری در بزرگراه، مقداری صدا ایجاد می کند.

میزان مصرف سوخت مزدا CX-3

این مزدا کوچک دارای بهترین امتیازات mpg در کلاس SUV ساب کامپکت است. با دیفرانسیل جلو استاندارد خود ، حدود 8.11 لیتر در 100 کیلومتر در شهر و 6.92 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه مصرف می کند.

بررسی سواری و هندلینگ مزدا CX-3

CX-3 دارای اسپرت ترین هندلینگ در این کلاس است. فرمان تند و تیز و واکنشی همراه با ترمزهای قوی به مزدا CX-3 کمک می کند تا با راحتی در پیچ ها حرکت کند. گفته شد ، سیستم تعلیق می تواند تا حدی سفت عمل کند اما هنگام عبور روی لکه های بزرگ در جاده ها این سطوح ناصاف مورد توجه قرار نمی گیرند.

قابلیت اطمینان مزدا CX-3

مزدا CX-3 مدل 2021 دارای درجه اطمینان پیش بینی شده کمتر از متوسط 2.5 از 5 است.

 

گارانتی مزدا CX-3

مزدا CX-3 را با سه سال ضمانت اولیه و یا  50000 کیلومتر و  گارانتی اصلی به مدت پنج سال یا 100.000 کیلومتر گارانتی موتور را پوشش می دهد.

نتایج تست تصادف مزدا CX-3

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها به مزدا CX-3 مدل 2021 امتیاز ایمنی کلی 5 از پنج ستاره را داد. CX-3 در آزمایش تصادف جلو و پهلو پنج ستاره و در ارزیابی واژگونی چهار ستاره دریافت کرد. قابل ذکر است که در حین آزمایش تصادف جانبی ، پانل درب خودرو به شدت به سرنشین عقب سرنشینان عقب برخورد کرد تا احتمال آسیب جدی در قفسه سینه ایجاد شود.

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها به مزدا CX-3  بالاترین رتبه خوب را در هر شش تست تصادف و دومین بالاترین رتبه قابل قبول را برای میزان روشنایی خوب چراغ های جلو داد.

IIHS از مقیاس متفاوتی برای درجه بندی ویژگی های جلوگیری از برخورد استفاده می کند. CX-3 به دلیل سیستم استاندارد جلوگیری از تصادف به خودروی جلویی ، بالاترین امتیاز Superior را کسب کرد ، در حالی که سیستم استاندارد خودرو در تشخیص عابر پیاده ، دومین بالاترین رتبه پیشرفته را به خود اختصاص داد.

ویژگی های ایمنی مزدا CX-3 مدل 2021

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

ترمز اضطراری خودکار

ردیابی عابر پیاده در روز و شب

سیستم هشدار برخورد به جلو

سیستم نظارت بر نقاط کور

سیستم هشدار ترافیک در هنگام دنده عقب

سیستم هشدار خروج از خط

چراغهای جلوی اتوماتیک

چراغ های LED تطبیقی

دوربین دنده عقب

سنسور باران

هدآپ دیسپلی

کروز کنترل تطبیقی با سیستم توقف و حرکت

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

سنسورهای پارک عقب

سخن پایانی

مزدا CX-3 مدل 2021 یکی از اسپرت ترین و سرگرم کننده ترین شاسی بلندهای ساب کامپکت موجود در بازار است. مزدا CX-3 شامل یک لیست قابل توجه از ویژگی های ایمنی استاندارد را در خود دارد و دارای صرفه جویی در مصرف سوخت عالی است. گفته می شود ، اگر به فضای بار ، فضای مسافر یا موتور پرقدرت علاقه دارید ، به شما توصیه می کنیم از این کلاس خرید کنید.

نام خودرو :

مزدا CX-3

مدل :

2021

موتور :

موتور 4 سیلندر خطی

قدرت موتور:

148

گنجایش موتور :

2000

نوع گیربکس:

automatic

مصرف ترکیبی :

مصرف جاده ای:

خودرو بر، خودروبر، یدک کش، کفی خودرو بر، کفی خودروبر , مزدا cx-3 , مزدا

مطالب مرتبط