Range Rover
Range Rover

Evoque Hamman Tunning

Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini Wallpaper

مزدا CX 5 مدل 2021

مزدا CX 5 مدل 2021 یک شاسی بلند کامپکت با امکانات داخلی مناسب و مصرف بهینه سوخت است...
سه رخ مزدا CX-5 مدل 2021

بررسی جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت

هندلینگ اسپرت

گزینه موتور توربوشارژر قوی

فضای داخلی بزرگ

لیست طولانی از ویژگی های استاندارد

نمره ایمنی فوق العاده

 

جوانب منفی

فضای بار متوسط کمتر از سایر هم رده ها

 

موارد جدید

صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی ، Android Auto و Apple CarPlay اکنون استاندارد هستند

سیستم نظارت بر هشیاری راننده و ترمز اضطراری اتوماتیک معکوس که به تازگی بصورت اختیاری موجود است

موتور دیزل دیگر متوقف شده است.

Carbon Edition برای اولین بار ارائه می شود.

https://khodrobarjonoob.ir/suv5

بررسی مزدا CX 5 مدل 2021

مزدا CX 5 مدل 2021 به لطف هندلینگ جذاب و فضای داخلی بروز شده برای دستیابی به جایگاه برتر در کلاس شاسی بلندهای کامپکت رقابتی تنگاتنگ دارد.

رتبه بندی و جوایز

رتبه بندی شماره 2 مزدا CX-5  بر اساس امتیاز آن در گروه شاسی بلندهای کامپکت است. CX-5  نامزد نهایی برای بهترین شاسی بلند جمع و جور 2021 برای جایزه Money و همچنین نامزد نهایی برای بهترین شاسی بلند جمع و جور 2021 برای خانواده ها است. در حال حاضر مزدا CX-5 دارای نمره 8.6 از 10 است که بر اساس ارزیابی ما از 36 مورد تحقیق و عناصر داده است.

مزدا CX-5 یک شاسی بلند کامپکت بسیار خوب است. CX-5 یکی از سرگرم کننده ترین شاسی بلند های این کلاس است که هندلینگ چابک آن در کانون توجه قرار دارد. موتور استاندارد قدرت خوبی دارد، اما موتور توربوشارژ اختیاری قدرت بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد.

تفاومت مدل های2020 و 2021 مزدا CX-5 در چیست؟

مزدا چندین تغییر در CX-5 برای 2021 ایجاد کرده است. صفحه نمایش لمسی بزرگتر اختیاری (10.25 اینچی ، از 7) و Android Auto و Apple CarPlay اکنون استاندارد هستند ، در حالی که نظارت بر هوشیاری راننده و ترمز اضطراری خودکار معکوس برای بار اول بصورت استاندارد ارائه می شود. همچنین یک تریم جدید Carbon Edition با رنگ منحصر به فرد ، روکش چرم قرمز و سبک منحصر به فرد برای چرخ ها و تزئینات داخلی وجود دارد. سرانجام ، مزدا دیگر CX-5 را با موتور توربودیزل ارائه نمی دهد.

پشت مزدا CX-5 مدل 2021
مزدا CX-5 مدل 2021

بررسی قیمت مزدا CX-5 مدل 2021

قیمت پایه مزدا CX-5 از 25،270 دلار شروع می شود که قیمت پایه آن بالاتر از متوسط سایر خودروها در این  است. قیمت تریم های بالاتر آن حدودا از 30500 دلار شروع می شوند و همه با دیفرانسیل جلو به صورت استاندارد ارائه می شوند. چهار چرخ متحرک نیز بصورت یک گزینه 1400 دلاری موجود است. CX-5 Signature دارای بالاترین قیمت در این کلاس با 37405 دلار است.

مزدا CX-5 مدل 2021 در مقابل سایر رقبای همرده

مزدا CX-5 در مقابل هوندا CR-V

مزدا CX-5 و هوندا CR-V هر دو از شاسی بلندهای کامپکت عالی رتبه هستند. علت موفقیت هر یک از این شاسی بلندها نیز باهم متفاوت است. هندلینگ هوندا توان رقابت با مزدا را ندراد . مزدا همچنین دارای فضای داخلی دلپذیر و لیست طولانی تری از ویژگی های استاندارد اطلاعات و سرگرمی است. برعکس ، CR-V یکی از بزرگترین فضاهای بار در این کلاس ، و همچنین فضای گسترده سرنشین بخصوص سرنشینان عقب و همچنین صرفه جویی در مصرف سوخت بهتری را دارد. هر دوی این کراس اوورها لیست خوبی از ویژگی های ایمنی فعال را ارائه می دهند و از لحاظ قدرت ، موتورهایشان قدرت رضایت بخشی را ارائه می کنند.

انتخاب هر یک از این دو کاملا رضایت بخش استف  انتخاب شما احتمالاً به این موضوع برمی گردد که آیا شما از ظرافت و چابکی CX-5 استفاده می کنید یا از فضا و کاربرد CR-V استفاده می کنید. اگر برای تصمیم گیری به کمک نیاز دارید ، در نظر بگیرید که CR-V به دلیل ترکیبی برجسته از کیفیت و ارزش ، بهترین شاسی بلند جمع و جور ما برای 2021 لقب گرفت. اما در نهایت CX-5 نامزد نهایی این جایزه است.

مزدا CX-5 در مقابل مزدا CX-30

CX-30 جدیدترین خودروی مزدا است و در کلاس شاسی بلندهای کامپکت در کنار مزدا CX-3 سطح ابتدایی رقابت می کند. CX-5 و CX-30 هر دو موتور استاندارد و اختیاری ، هندلینگ قابل تحسین و برآورد مشابهی از مصرف سوخت را ارائه می دهند. انتخاب هرکدام از آنها تنها در مقوله عملکرد هرکدام از آنها بستگی دارد. درعوض ، تصمیم شما احتمالاً به بودجه ، میزان فضای مورد نیاز و ویژگی های موردنظر شما برمی گردد.

CX-5 در کل تریم های خود چندین هزار دلار گرانتر از CX-30 است ، اما دارای یک صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی بزرگتر است و بیش از 10 فوت مکعب فضای اضافی را در پشت صندلی های عقب ارائه می دهد. چند ویژگی – از جمله روکش های چرمی Nappa ، تریم داخلی چوبی و تهویه صندلی های جلویی ، مختص CX-5 است و در CX-30 موجود نیست. اگر بودجه بیشتری دارید ، خرید CX-5 ارزش آن را دارد.

صندلی جلو مزدا CX-5 مدل 2021
مزدا CX-5 مدل 2021

بررسی فضای داخلی مزدا CX-5 مدل 2021

فضای بار CX-5

مزدا CX-5 از لحاظ فضای بار در پایین کلاس شاسی بلندهای کامپکت قرار دارد. شما در پشت ردیف دوم حدود 31 فوت مکعب دارید و با تا شدن صندلی های عقب در حدود 60 فوت مکعب فضای بیشتری در دسترس شما قرار داده می شود.

دهانه ورودی خودرو چندان بزرگ نیست. هنوز هم ، این مزدا از قابلیت کافی برای نگه داشتن چندین چمدان بدون اینکه تأثیری در دید عقب بگذارد در اختیار خواهند داشت و شما می توانید فضای بار را با چمدان های یک خانواده کامل پر کنید.

صندلی CX-5 چند نفر است؟

CX-5 دارای پنج صندلی است ، اما در واقع فقط 5 نفر می توانند در آن جای بگیرند به شرطی که همه اشخاصی که در ردیف های دوم می نشینند کوچکترها باشند. صندلی وسط باریک است و بالشتک های صندلی عقب به فضای صندلی وسط نفوذ می کنند.

کیفیت داخلی CX-5

CX-5 در هر کجا که نگاه می کنید و جاهای قابل لمس، مانند یک خودروی لوکس است و دارای یک کابین با وسایل پیشرفته است. تریم های بالا حتی با امکانات رفاهی بیشتر ارائه می شوند که تعداد کمی از کراس اوورهای مقرون به صرفه از جمله روکش چرم Nappa و تکه های تزئینی واقعی چوب را ارائه می دهند.

داشبورد مزدا CX-5 مدل 2021
مزدا CX-5 مدل 2021

بررسی سیستم اطلاعات و سرگرمی ، بلوتوث و ناوبری مزدا CX-5 مدل 2021

مزدا خودروی پرفروش خود را برای 2021 با بروزرسانی بسیاری که نیاز فناوری را مرتفع می سازد ارائه می دهد. سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی ، Android Auto و Apple CarPlay اکنون استاندارد هستند. قبلا مزدا از یک صفحه نمایش لمسی 7 اینچی استاندارد استفاده می کرد و یک صفحه نمایش لمسی 8 اینچی با بهره گیری از تلفن های هوشمند بصورت اختیاری بود.

این ستاپ جدید شکایات مربوط به سیستم قبلی را که در برخی موارد شامل گرافیک های منسوخ و زمان پاسخ کند بود را کاهش داده است. علاوه بر صفحه نمایش لمسی ، می توانید سیستم را با یک دکمه چرخشی در کنسول مرکزی نیز کنترل کنید.

ویژگی های سیستم اطلاعات و سرگرمی استاندارد: صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی ، Android Auto ، Apple CarPlay ، خدمات اتصالی Mazda ، نقطه اتصال Wi-Fi ، بلوتوث ، دو پورت USB ، استریو چهار بلندگو و رادیو HD.

ویژگی های سیستم اطلاعات و سرگرمی موجود: دو پورت USB عقب ، استریو شش بلندگو ، سیستم صوتی 10 بلندگو Bose ، رادیو ماهواره ای و سیستم ناوبری.

سایر ویژگی های موجود: کنترل خودکار تهویه مطبوع دو کاناله ، ورودی بدون کلید ، سقف ماهواره ای ، درب بازکن گاراژ ، اتو دایم آینه عقب ، نمایشگر دیجیتال 7 اینچ کلاستر آمپرها و روشنایی محیطی داخلی.

عملکرد مزدا CX-5 مدل 2021: کراس اووری سرگرم کننده

بررسی موتور CX-5

مزدا CX-5 مدل 2021 به صورت استاندارد با یک موتور چهار سیلندر تنفس طبیعی 187 اسب بخار ارائه می شود. این به شما کمک می کند شروع به حرکت نرم و ارامی داشته باشید. گیربکس شش سرعته اتوماتیک تعویض دنده ها را کاملا دقیق انجام می دهد. اکثر افراد قدرت موتور را برای رسیدن به سرعت های بالاتر یا زمانی که در برزگراه قصد سبقت را گرفتن دارید یا در هنگام معکوس کشیدن نیاز به نیروی اضافی نیاز دارید کاملا رضایت بخش می دانند.

با این حال ، رانندگانی که ممکن است نیاز به قدرت موتور بیشتری داشته باشند بخواهند موتور چهار سیلندر توربوشارژ موجود را انتخاب کنند. با بنزین معمولی، 227 اسب بخار قدرت دارد و با سوخت بهتر این موتور 250 اسب بخار قدرت تولید می کند. هیچ تردیدی و تاخیری در این پیشرانه وجود ندارد .

بررسی میزان مصرف سوخت مزدا CX-5 مدل 2021

این میزان مصرف سوخت مزدا برای یک شاسی بلند کامپکت کاملا مناسب است. CX-5 با موتور پایه و دیفرانسیل جلو ، حدود 9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 7.6 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه مصرف می کند. موتور توربوشارژ به میزان تقریبی مصرف سوخت 10.2 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه سوخت مصرف می کند.

موتور مزدا CX-5 مدل 2021
مزدا CX-5 مدل 2021

قابلیت اطمینان CX-5

مزدا CX-5 مدل 2021 دارای درجه اطمینان پیش بینی شده از سه از پنج است که تقریباً متوسط است.

بررسی ویژگی های ایمنی مزدا CX-5 مدل 2021

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

کروز کنترل تطبیقی

هشدار برخورد به جلو

ترمز خودکار اضطراری جلو

سیستم تشخیص عابر پیاده

سیستم هشدار خروج از خط

سیستم کمکی نگهداری بین خطوط

سیستم نظارت بر نقاط کور

هشدار ترافیک در هنگام دنده عقب

چراغهای جلوی اتوماتیک

دوربین عقب

سنسور باران

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

چراغهای جلو تطبیقی

هد آپ دیسپلی

ترمز اضطراری اتوماتیک معکوس

سیستم نظارت بر هشیاری راننده

سیستم دوربین پارکینگ با دید فراگیر

سنسورهای پارک جلو و عقب

سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی

سخن نهایی

مزدا CX-5 مدل 2021 یکی از بهترین ترکیب ها را در بحث عملکرد و لوکس بودن دارد. CX-5 گاهی اوقات به دلیل ارائه کراس اوورهای ملایم و مناسب برای رفت و آمد شناخته می شود. لیست خوب فناوری های استاندارد آن ، ارزش خوبی را برای خرید ایجاد می کند ، اما اگر فضای مسافر و بار را در اولویت قرار دهید ، ممکن است بخواهید محصول دیگری را امتحان کنید.

درباره خودرو بر جنوب

خودرو بر جنوب سایت مرجع در زمینه حمل و امداد خودرو انواع خودروهای سواری , پیکاپ , شاسی بلند است. که در زمینه حمل خودرو , امداد خودرو و خودرو بر مشغول به فعالیت می باشد. مجموعه خودرو بر جنوب در زمینه امداد خودرو , خودرو بر , جرثقیل خودرو بر , حمل خودرو , کفی خودرو بر فعالیت دارد.

نام خودرو :

مزدا CX 5

مدل :

2021

موتور :

موتور 4 سیلندر خطی

قدرت موتور:

250

گنجایش موتور :

نوع گیربکس:

automatic

مصرف ترکیبی :

مصرف جاده ای:

خودرو بر، خودروبر، یدک کش، کفی خودرو بر، کفی خودروبر

مطالب مرتبط