Range Rover
Range Rover

Evoque Hamman Tunning

Lamborghini
Lamborghini

Lamborghini Wallpaper

کیا سورنتو 2021

کیا سورنتو 2021 یک شاسی بلند کلاس متوسط با مصرف سوخت بهینه و فضای داخلی لوکس است.
سه رخ کیا سورنتو 2021

بررسی جوانب مثبت و منفی

جوانب مثبت

جوانب منفی

موارد جدید

کیا سورنتو 2021

کیا سورنتو 2021 کاملاً طراحی جدیدی دارد و یکی از رتبه های برتر در رتبه بندی شاسی بلندهای متوسط ماست. رانندگی با آن با وجود فضای داخلی با کیفیت و ویژگی های فنی کاربر پسند ، لذت بخش است.

جوانب مثبت منفی کیا سورنتو 2021

میزان مصرف سوخت بهینه

دو ردیف صندلی اول راحت و جادار هستند

فضای داخلی بزرگ

رتبه بندی قابل اطمینان پیش بینی شده بسیار خوب

فضای بار زیادی پشت ردیف سوم نیست

صندلی های ردیف سوم ناراحت کننده

رتبه بندی و جوایز

کیا سورنتو در سال 2021 توانسته رتبه شماره 1 بر اساس امتیاز آن در گروه شاسی بلندهای متوسط را بدست آورد. سورنتو 2021 برنده جایزه بهترین شاسی بلند سه ردیف 2021 برای جایزه قیمت بود. در حال حاضر امتیاز کیا سورنتو 8.5 از 10 است که بر اساس ارزیابی ما از 8 مقاله تحقیق و عناصر داده با استفاده از منابع مختلف است.

کیا تصمیم گرفت تا سورنتو را دوباره طراحی کند تا یک شاسی بلند خوب ارائه بدهد. موتوری پرانرژی و توربوشارژر را نیز در این نسخه ارائه داد همچنین این نسخه مسیرهای پر پیچ و خم را با کمال قدرت اداره می کند. سواری در بیشتر مسیر ها راحت است و میزان مصرف سوخت آن برای این کلاس عالی است.

سورنتو دارای فضای داخلی مجلل با دو ردیف صندلی راحت (و همچنین ردیف سوم راحت تر) ، بسیاری از ویژگی های فنی با کاربرد آسان در آن موجود است و حداکثر ظرفیت بار مناسب در آن قرار دارد. همچنین دارای یک درجه اطمینان کامل پیش بینی شده است. ترکیب عالی کیفیت و ارزش سورنتو باعث شد تا نام آن را در بالای لیست 2021 خود بگذاریم.

تفاوت کیا سورنتو 2020 در مقابل 2021 در چیست؟

کیا سورنتو 2021 کاملاً طراحی مجدد شده است و شاهد تغییرات زیادی در آن هستیم. موتور چهار سیلندر پایه 6 اسب بخار بیشتر قدرت تولید می کند و موتور V6 که قبلاً اختیاری بود ، با یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ 281 اسب بخار جایگزین شده است. ظرفیت بار ، هرچند فقط با دو فوت مکعب بهبود یافته است . اما رتبه بندی میزان مصرف سوخت آن بهبود یافته است. قابل ذکر است که حداکثر ظرفیت یدک کشی پس از طراحی مجدد 1500 پوند کاهش یافته است.

لیست ویژگی های استاندارد برای 2021  گسترش یافته است. جدیدترین سیستم اطلاعات و سرگرمی شامل صفحه نمایش لمسی 8 اینچی (از 7 اینچ) و Android Auto و Apple CarPlay بی سیم است (البته فقط با صفحه لمسی 8 اینچی ، نه یک صفحه اختیاری بزرگتر) . از ویژگی های جدیدی است که به استانداردهای کمکی راننده افزوده است را می توان به هشدار برخورد به جلو ، ترمز اضطراری خودکار ، سیستم کمکی برای حفظ خط ، سیستم هشدار خروج از خط و نظارت بر هوشیاری راننده اشاره کرد.

قیمت کیا سورنتو چقدر است؟

قیمت پایه سورنتو 29390 دلار می باشد. این قیمت یک قیمت شروع متوسط برای شاسی بلندهای متوسط است. رده بالای Sorento SX Prestige با قیمت 40590 دلار آغاز می شود که کمتر از قیمت های صدر نشینان در لیست رقبا است.

کیا سورنتو 2021
کیا سورنتو 2021

کیا سورنتو 2021 در مقابل سایر رقبای هم رده

کیا سورنتو و کیا تلوراید

کیا تلوراید در نزدیکی بالای رتبه بندی شاسی بلندهای متوسط ما و در نزدیکی سورنتو قرار دارد. تلوراید بزرگتر از سورنتو است ، با حداکثر 8 نفر صندلی و فضای بار بیشتر. هر دوی این شاسی بلندها دارای کابین های مجلل و یک سیستم اطلاعات و سرگرمی کاربر پسند هستند. تلوراید آفرود بهتری دارد و دارای یک موتور V6 است که از هر دو موتور سورنتو قدرتمندتر است اما میزان مصرف سوخت سورنتو بهتر است. همچنین لازم به ذکر است که قیمت تلوراید دو هزار دلار بیشتر از سورنتو است. این شاسی بلندهای کیا به عنوان بهترین شاسی بلندهای 3 ردیفه به حساب می آیند اما از لحاظ قیمتی سورنتو 2021 مقرون به صرفه تر است.

کیا سورنتو و تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر در رده بندی کلاس های سایه به سایه پشت سر سورنتو قرار می گیرد حتی اگر قیمت بیشتری هم به نسبت سورنتو داشته باشد. هایلندر هشت صندلی دارد و فضای بار بیشتری دارد ، اما سورنتو در داخل مجلل تر است و سیستم اطلاعات و سرگرمی بسیار ظریفی دارد. سورنتو میزان مصرف سوخت بهتری دارد و کمی بهتر کار می کند ، هرچند که به اندازه هایلندر قدرتمند نیست. سورنتو همچنین دارای قابلیت اطمینان پیش بینی شده بالاتری است.

بررسی فضای بار کیا سورنتو 2021

فضای بسیاری از رقبای کلاس شاسی بلندی های سه ردیفه در پشت صندلی های عقب بیشتر از 12.6 فوت مکعب بیشتر از سورنتو است. با جمع شدن ردیف سوم ، این عدد به 45 فوت مکعب می رسد و با جمع شدن ردیف دوم و سوم 75.5 مکعب دریافت می کنید. این ارقام اخیر مجموع مناسبی برای کلاس شاسی بلندهای متوسط است.

صندلی های کودک اتومبیل سورنتو

دو مجموعه کامل اتصالات LATCH برای صندلی های عقب در ردیف دوم و یک اتصال دهنده برای صندلی وسط عقب وجود دارد.

داشبورد کیا سورنتو 2021
کیا سورنتو 2021

بررسی سیستم اطلاعات و سرگرمی ، بلوتوث و ناوربر سورنتو 2021

تسلط بر سیستم اطلاعات و سرگرمی UVO آسان است. صفحه نمایش لمسی آن بخوبی پاسخگو است و گرافیک واضحی دارد و برای چندین عملکرد کنترل فیزیکی وجود دارد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که Android Auto و Apple CarPlay بی سیم با صفحه نمایش لمسی بصورت استاندارد موجود هستند اما به کابل USB با نمایشگر بزرگتر نیاز دارند.

ویژگی های سیستم اطلاعات و سرگرمی استاندارد: یک صفحه نمایش لمسی 8 اینچی ، استریوی شش بلندگو ، رادیوی HD ، بلوتوث ، پورت های USB و بی سیم Android Auto و Apple CarPlay.

ویژگی های اطلاعات و سرگرمی موجود: صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی (یکپارچه سازی تلفن های هوشمند بی سیم را از دست خواهید داد) ، سیستم ناوبری ، سیستم صوتی 12 بلندگو Bose ، رادیو ماهواره ای ، هات اسپات Wi-Fi ، شارژ دستگاه بی سیم و سیستم سرگرمی صندلی عقب.

سایر ویژگی های موجود: سانروف پانوراما ، کنترل خودکار تهویه مطبوع دو منطقه ای و استارت دکمه ای.

بررسی عملکرد کیا سورنتو 2021

سورنتو دو گزینه موتور را در اختیارتان قرار می دهد که هر کدام با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک جفت می شوند. موتور پایه یک موتور چهار سیلندر تنفس طبیعی 191 اسب بخار ارائه می شود. بدون هیچ مشکلی شما را به هر نقطه ای که بخواهید جا بجا می کند ، اما هنگامی که شتاب بالایی لازم داشته باشید ضعیف است.

برای داشتن یک تجربه رانندگی با انرژی بیشتر ، شما به یک موتور چهار سیلندر 280 اسب بخاری توربوشارژ نیاز خواهید داشت. چه در شهر رانندگی کنید و چه در بزرگراه ، شتاب بسیار بهتری ارائه خواهد داد.

بررسی میزان مصرف سوخت کیا سورنتو 2021

سورنتو 2021 با موتور پایه و دیفرانسیل جلو 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه مصرف می کند که از بهترین امتیازات در کلاس شاسی بلندهای متوسط است. موتور توربوشارژر تقریباً به همان اندازه کم مصرف است و مصرف 10.7 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه را مصرف می کند. در صورت انتخاب چهار چرخ متحرک ، میزان مصرف سوخت کمی افزایش می یابد.

صندلی های عقب کیا سورنتو 2021
کیا سورنتو 2021

بررسی سواری و هندلینگ کیا سورنتو 2021

این کیا در مسیرهای پر پیچ و خم خوب عمل می کند و از هندلینگ نسبتاً چابکی برخوردار است. با شاسی بلندهای اسپرت مانند مزدا CX-5 برابر نخواهد بود ، اما می توانید هنگام رانندگی با سورنتو از آن لذت ببرید. سواری نیز به طور کلی نرم است ، اگرچه تأثیرات بزرگتری را احساس خواهید کرد ، به خصوص در مدل هایی که دارای چرخ بزرگتر هستند.

میزان یدک کشی کیا سورنتو 2021 در حدود 3500 پوند است.

قابلیت اطمینان سورنتو 2021

کیا سورنتو 2021 دارای درجه اطمینان قابل پیش بینی پنچ از پنج ستاره است.

ویژگی های ایمنی کیا سورنتو 2021

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

دوربین دنده عقب

سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی

سیستم هشدار برخورد به جلو

سیستم تشخیص عابر پیاده

ترمز اضطراری اتوماتیک جلو

سیستم نگهداری بین خطوط

سیستم هشدار خروج از خط

سیستم نظارت بر هوشیاری راننده

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

کروز کنترل تطبیقی

نظارت بر نقاط کور

هشدار ترافیک متقاطع عقب

هشدار خروج خودرو

سنسورهای پارک جلو و عقب

ترمز اضطراری اتوماتیک معکوس

سیستم دوربین پارکینگ با نمای فراگیر

درباره خودرو بر جنوب

خودرو بر جنوب سایت مرجع در زمینه حمل و امداد خودرو انواع خودروهای سواری , پیکاپ , شاسی بلند است. که در زمینه حمل خودرو , امداد خودرو و خودرو بر مشغول به فعالیت می باشد. مجموعه خودرو بر جنوب در زمینه امداد خودرو , خودرو بر , جرثقیل خودرو بر , حمل خودرو , کفی خودرو بر فعالیت دارد.

نام خودرو :

کیا سورنتو

مدل :

2021

موتور :

موتور 4 سیلندر خطی

قدرت موتور:

280

گنجایش موتور :

نوع گیربکس:

automatic

مصرف ترکیبی :

مصرف جاده ای:

خودرو بر، خودروبر، یدک کش، کفی خودرو بر، کفی خودروبر

مطالب مرتبط